MR051A222GAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MR051A222GAA
Beschreibung:
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF