MR065A562FSA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MR065A562FSA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-20, Ceralam® MR06
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 5600 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)