MR06X1501FTL
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
MR06X1501FTL
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 1.5K OHM 1% 1/8W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.5 kOhms
Series MR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W