MR08X5761FTL
Walsin Technology Corporation
Produkt-Nr.:
MR08X5761FTL
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 5.76K OHM 1% 1/4W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.76 kOhms
Series MR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W