MR102100K00AAE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
MR102100K00AAE66
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 100K OHM 0.175W 0.05% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.375" L (4.75mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series MR100
Power (Watts) 0.175W