MR10FT50L0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MR10FT50L0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.05 OHM 1% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.475" Dia x 1.925" L (12.07mm x 48.90mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series MR
Power (Watts) 10W