MR5FTR200
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MR5FTR200
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.2 OHM 1% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.330" Dia x 0.925" L (8.38mm x 23.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series MR
Power (Watts) 5W