MRC440V30
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
MRC440V30
Beschreibung:
CAP FILM 30UF 6% 440VAC RADIAL
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 3.000" (76.20mm)
Tolerance ±6%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.906" L x 1.906" W (73.81mm x 48.41mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series MRC
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 30 µF