MRF24WB0MA/RM
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MRF24WB0MA/RM
Beschreibung:
RF TXRX MOD WIFI TRACE ANT SMD
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 115mA ~ 154mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Firmware Version A0C
Serial Interfaces JTAG, SPI
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard WiFi
Power - Output 10dBm
Antenna Type Integrated, Trace
Series -
Sensitivity -91dBm
Memory Size -
Package / Case Module
Data Rate 2Mbps
Current - Receiving 85mA
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Modulation DSSS
Mfr Microchip Technology
Frequency 2.4GHz