MRRC370V10/25
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
MRRC370V10/25
Beschreibung:
CAP ARRAY 10UF/25UF 370V RADIAL
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polypropylene (PP) Film, Metallized
Height - Seated (Max) 3.130" (79.38mm)
Tolerance ±6%
Voltage - Rated 370 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.070" Dia (52.60mm), Lip
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
Series MRRC
Package / Case Radial, Can - 3 Lead
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 10µF, 25µF