MRRC440V55
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
MRRC440V55
Beschreibung:
CAP FILM 55UF 6% 440VAC RADIAL
Auf Lager : 6
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 4.000" (101.60mm)
Tolerance ±6%
Lead Spacing 0.811" (20.60mm)
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series MRRC
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 440V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 55 µF