MRT100KP156A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
MRT100KP156A
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS Diode UP 156VRWM 306.0VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 328A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 174.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series MRT100KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 306V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 156V