MRT100KP180CA
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
MRT100KP180CA
Beschreibung:
TVS Diode BP 180VRWM 354.0VC
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 283A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 201.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 354V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V