NKK Switches
Produkt-Nr.:
MRT23-A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH ROTARY 3POS 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$15.4565
$15.4565
5
$13.2981
$66.4905
10
$12.43455
$124.3455
25
$11.40342
$285.0855
50
$10.63886
$531.943
100
$9.97405
$997.405
250
$9.176088
$2294.022
500
$8.644126
$4322.063
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Number of Positions | 3 |
| Number of Poles per Deck | 2 |
| Index Stops | Fixed |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Knob |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC), 3A (DC) |
| Contact Finish | - |
| Angle of Throw | 60° |
| Actuator Length | 13.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Depth Behind Panel | 12.00mm |
| Circuit per Deck | DPDT |
| Series | MR |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Features | Sealed - Flux Protection |
| Package | Box |
| Number of Decks | 1 |
| Base Product Number | MRT23 |