Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
MS-180(20)
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN COAX JACK STR 50 OHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.494
$0.494
10
$0.42845
$4.2845
25
$0.3914
$9.785
50
$0.36841
$18.4205
100
$0.353115
$35.3115
250
$0.322392
$80.598
500
$0.30704
$153.52
1000
$0.253308
$253.308
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Center Contact Plating | Gold |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Center Contact Material | Copper Alloy |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 100 |
| Product Status | Active |
| Includes | - |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Features | Internal Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Snap-On |
| Mounting Feature | - |
| Series | MS-180 |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Connector Style | Coaxial Switch - 2.24mm Plug Dia |
| Housing Color | Gold |
| Shield Termination | Solder |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Body Finish | Gold |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Solder |
| Frequency - Max | 11 GHz |
| Base Product Number | MS-180 |