MS05-1A87-75L
Standex-Meder Electronics
Produkt-Nr.:
MS05-1A87-75L
Beschreibung:
RELAY REED SPST 500MA 5V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 18 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 280 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.75 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Series MS
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Standex-Meder Electronics
Coil Voltage 5VDC
Release Time 0.1 ms
Must Operate Voltage 3.75 VDC