Zuhause / Limit Switches / MS085R100F150P1A
minImg
MS085R100F150P1A
E-Switch
Produkt-Nr.:
MS085R100F150P1A
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 0.4VA 20V
Benutzer handbuch
Operating Position 0.335" (8.5mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Release Force 40gf
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round (Pin Plunger)
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Series MS
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 150gf
Overtravel -
Voltage Rating - AC 20 V
Electrical Life 50,000 Cycles
Mfr E-Switch
Pretravel 0.043" (1.1mm)