C&K
Produkt-Nr.:
MS118305A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 30V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Position | 0.236" (6.0mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | MS, COMAX |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 25gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MS118305 |
| Differential Travel | - |