NKK Switches
Produkt-Nr.:
MS12ASW30
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.84
$6.84
10
$6.5284
$65.284
25
$5.93788
$148.447
100
$5.129525
$512.9525
250
$4.66317
$1165.7925
500
$4.321208
$2160.604
1000
$4.01033
$4010.33
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Switch Travel | 2.20mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 5.10mm |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Series | MS |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Operating Force | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MS12ASW |
| Actuator Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |