MS22ASW13/C
NKK Switches
Produkt-Nr.:
MS22ASW13/C
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V
Benutzer handbuch
Switch Travel 2.20mm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 6A (AC)
Contact Finish Silver
Circuit DPDT
Actuator Length 5.10mm
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Obsolete
Series MS
Switch Function On-On
Contact Timing Non-Shorting (BBM)
Operating Force -
Voltage Rating - AC 125 V