MS24266R24B43S8
Cinch Connectivity Solutions
Produkt-Nr.:
MS24266R24B43S8
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 43POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 1.282" (32.56mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL J
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 24-43
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C