MS24266R24B57PY
Cinch Connectivity Solutions
Produkt-Nr.:
MS24266R24B57PY
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 57POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening 1.282" (32.56mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL J
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 24-57
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C