Keystone Electronics
Produkt-Nr.:
MS272495B1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TURRET BOARD 10POS 0.375" SINGLE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Material - Board | Glass Epoxy |
| Terminal Type | Turret, Single End, Double Turret |
| Contact Finish | Tin |
| Row Spacing | 2.500" (63.50mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mounting Hole Diameter | 0.120" (3.05mm) |
| Type | Turret Board |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Board Size | 2.625" L x 3.000" W x 0.125" H (66.70mm x 76.20mm x 3.18mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MS272495 |