MS3106F20-22SW
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
MS3106F20-22SW
Hersteller:
ITT Cannon, LLC
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
Benutzer handbuch
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C