MS3471L16-14P
Conesys
Produkt-Nr.:
MS3471L16-14P
Hersteller:
Conesys
Beschreibung:
CONN RCPT MALE 14POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Size - Insert 16-14
Mfr Conesys
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C