MS8W75T30-Q2
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
MS8W75T30-Q2
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CABLE STRAP STAINLESS STEEL
Benutzer handbuch
Tensile Strength 2400 lbs (1088.62 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Natural
Material Stainless Steel 201
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series -
Wire/Cable Tie Type Strapping
Shelf Life Start -
Mfr Panduit Corp
Shelf Life -
Length - Actual 2.725' (830.58mm)
Package Bulk
Width 0.750" (19.05mm)
Length - Approximate 32.75"
Bundle Diameter 8.00" (203.20mm)