MSC15US3P3B
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
MSC15US3P3B
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 3.3V 13W
Product Status Active
Efficiency 84%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.82" L x 1.14" W x 0.82" H (71.6mm x 29.0mm x 20.8mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4 A
Series MSC15 (15W)
Power (Watts) 13W