MSD30US15B-D
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
MSD30US15B-D
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.89" L x 1.50" W x 1.00" H (73.3mm x 38.1mm x 25.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Series MSD30 (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Enclosed
Line Regulation ±2%
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 90.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Load Regulation ±0.7%
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC