TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
MSLPT5252AG3TR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TACT MINI GW 5.2X5.2X0.8 160GF
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.42845
$4.2845
25
$0.40318
$10.0795
100
$0.350075
$35.0075
250
$0.317566
$79.3915
500
$0.295412
$147.706
1000
$0.265867
$265.867
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 160gf |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 0.80mm |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | Flush |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 5.20mm x 5.20mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | LPT |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MSLPT |
| Actuator Material | - |