TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
MSLPT5252CG3BTR
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TACT MINI GW 5.2X5.2X2 160GF
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.41705
$4.1705
25
$0.39254
$9.8135
100
$0.34086
$34.086
250
$0.309244
$77.311
500
$0.287679
$143.8395
1000
$0.258913
$258.913
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 160gf |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 2.00mm |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 5.20mm x 5.20mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | LPT |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MSLPT |
| Actuator Material | Thermoplastic |