MSMP15048F
Inventus Power
Produkt-Nr.:
MSMP15048F
Hersteller:
Inventus Power
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cTUVus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.50" W x 1.70" H (177.8mm x 114.3mm x 43.2mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.2 A
Series MSMP150 (150W)
Power (Watts) 150W
Type Open Frame
Efficiency 85%
Mfr Inventus Power
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC