MSP-1000-24
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
MSP-1000-24
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 1008W
Auf Lager : 684
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 2.50" H (218.0mm x 105.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 42 A
Series MSP-1000 (1000W)
Power (Watts) 1008W
Type Enclosed
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC