MSP-600-7.5
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
MSP-600-7.5
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 7.5V 600W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 7.5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 2.50" H (218.0mm x 105.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 80 A
Series MSP-600 (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC