TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
MSPM101C2
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 100MA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 80°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MSPM |
| Voltage Rating - DC | 50 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Base Product Number | MSPM101 |