MSR5-0R1J1
Riedon
Produkt-Nr.:
MSR5-0R1J1
Hersteller:
Riedon
Paket:
Radial Lead
Beschreibung:
RES 0.1 OHM 5% 5W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 1.000" (25.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.799" L x 0.067" W (20.30mm x 1.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 100 mOhms
Series MSR
Power (Watts) 5W