TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Produkt-Nr.:
MSSA4450RG
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SLIDE 4P4T 0.4VA 20V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Switch Travel | 2.00mm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | 4P4T |
| Actuator Length | 9.02mm |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 15,000 Cycles |
| Product Status | Obsolete |
| Series | MSSA |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Switch Function | On-On-On-On |
| Contact Timing | Shorting (MBB) |
| Operating Force | 470gf |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Electrical Life | 15,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MSSA445 |
| Actuator Material | Polyester |