Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
MT-4RL2-A28
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$152.988
$152.988
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 1.188" (30.2mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 82°C |
| Release Force | 28gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | MT |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 340gf |
| Overtravel | 0.060" (1.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MT-4 |
| Differential Travel | - |