Marktech Optoelectronics
Produkt-Nr.:
MT5505-BG-30
Hersteller:
Paket:
5mm
Charge:
-
Beschreibung:
505NM 30DEGREE 5MM PLASTIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Wavelength - Dominant | 505nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 60° |
| Color | Blue-Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | - |
| Millicandela Rating | 15000mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 8.90mm |
| Supplier Device Package | 5mm |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 507nm |
| Package | Bulk |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Base Product Number | MT5505 |