Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MTD6502B-HC1-00
Hersteller:
Paket:
10-TDFN (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MOTOR DRIVER 2V-5.5V 10TDFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Voltage - Load | 2V ~ 5.5V |
| Motor Type - Stepper | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-TDFN (3x3) |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Technology | CMOS |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tube |
| Interface | PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Base Product Number | MTD6502 |