APEM Inc.
Produkt-Nr.:
MTG72AD5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$43.7095
$43.7095
50
$41.52545
$2076.2725
100
$39.02771
$3902.771
250
$37.466556
$9366.639
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Bushing Thread | 11/16-28 |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Winged |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 17.65mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Actuator Length | 15.86mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MT |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Black Actuator |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | MTG72A |
| Actuator Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |