MTWA4-5S15
Daburn Electronics
Produkt-Nr.:
MTWA4-5S15
Hersteller:
Daburn Electronics
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 4 WATTS MEDICAL
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 12V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 234mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 16-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 82%
Mfr Daburn Electronics
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MTWA4 (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W