MU1005-151Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MU1005-151Y
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FERRITE BEAD 150 OHM 0402 1LN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm
Impedance @ Frequency 150 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max) 0.024" (0.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MU
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 100mA