MV036T180M007A
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
MV036T180M007A
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 18V 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 26V
Series MV036A (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Voltage Transformation Module
Package / Case Module
Efficiency 94%