MVH25VC221MJ10TP
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
MVH25VC221MJ10TP
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 211 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF