MVM10JB6K20
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MVM10JB6K20
Beschreibung:
RES 6.2K OHM 5% 10W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 6.2 kOhms
Series MVM
Power (Watts) 10W