MVR07D271K-S
Meritek
Produkt-Nr.:
MVR07D271K-S
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
VARISTOR 270V 1750A DISC 7MM HIG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 243 V
Capacitance @ Frequency 185 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 270 V
Varistor Voltage (Max) 297 V
Series CR
Energy 24J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 175 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 225 V