MVR14D560K-S
Meritek
Produkt-Nr.:
MVR14D560K-S
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
VARISTOR 56V 2000A DISC 14MM HIG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 50 V
Capacitance @ Frequency 3600 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 56 V
Varistor Voltage (Max) 62 V
Series CR
Energy 20J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 35 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 45 V