MVY16VC102MK14TR
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
MVY16VC102MK14TR
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 820 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Tray
Impedance 70 mOhms