MW174KB4803F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
MW174KB4803F01
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 70W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cURus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.20" L x 2.60" W x 1.46" H (107.0mm x 66.0mm x 37.0mm)
Product Status Not For New Designs
Weight -
Current - Output (Max) 1.46A
Series MW174KB (40-65W)
Power (Watts) 70 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length -
Efficiency Level IV
Voltage - Output 48V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC