Zuhause / Fixed Inductors / MWSD1005CP16NHSTF
minImg
MWSD1005CP16NHSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
MWSD1005CP16NHSTF
Beschreibung:
FIXED IND 16NH 850A 130MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 27 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 16 nH
Series MWSD-CP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7GHz